2024. szeptember 19. - Vilhelmina, Januáriusz, Dorián napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műkörömépítés fórum

A műkörömépítés titkai, kapcsolódó kérdések, válaszok

Eddigi hozzászólások a fórum témához: 3672 db

Műkörömépítés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!
Megteheted IDE kattintva, vagy regisztrálhatsz oldalunkra ITT!

2011.03.24 - 10:19
EDO

Sziasztok! Van valakinek travel dril csiszolója és ha igen akkor a csomagban lennie kell csiszolófejeknek is igaz? Amit én nyertem abban nics csak a helye? Vagy a licitáltba nem tartozik bele? :(

2011.03.23 - 19:40
Molnár Zsuzsa
Válasz Huszár Jutka - 2011. március 23., szerda 16:59 üzenetére

Szia! Köszönöm, hogy szóltál! 10 másodpercet szerettem volna írni!!! Késő este volt, fáradt voltam, elnéztem:( Mindenkitől elnézést kérek a hibámért!

Nem gond, megértettem így is :-)

2011.03.23 - 16:59
Huszár Jutka
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. március 23., szerda 07:22 üzenetére

biztos, h 10percet akartál írni? Nem 1-et?

Szia! Köszönöm, hogy szóltál! 10 másodpercet szerettem volna írni!!! Késő este volt, fáradt voltam, elnéztem:( Mindenkitől elnézést kérek a hibámért!

2011.03.23 - 13:24
Kovács Jessica

Köszönöm a segítséget mindenkinek :)

Jancsovics Éva - Válaszolok
2011.03.23 - 12:51
Jancsovics Éva - törölt felhasználó
Válasz Kovács Jessica - 2011. március 22., kedd 13:06 üzenetére

Ó látom, hogy elírtam. Tehát én úgy tanultam, hogy fehér véget nem lehet tippre zseléből kialakítani, mert az elfolyik. De ezek szerint, csak azok az anyagok lehettek rosszak, amikkel tanultam....

Szia! Mi most tanultuk a tip-es körmöt.Simán mehet rá zselé vagy porci is (fehér) .Csak előtte fel kell bolyhozni,s akkor nem mászik el.

Juhász Erzsébet - Válaszolok
2011.03.23 - 09:55
Juhász Erzsébet - törölt felhasználó

Szia! 10 másodpercet akart írni szerintem:) Akinek gyengébb a lámpája annak lehet 20 másodperc is.

Andrea K Szamosi - Válaszolok
2011.03.23 - 07:22
Andrea K Szamosi - törölt felhasználó
Válasz Huszár Jutka - 2011. március 22., kedd 21:14 üzenetére

Kedves Zsuzsa! Én Extreme Clear-t használok, nekem az a kedvencem:) Próbálom úgy felhelyezni a sablont, hogy nagyjából kiadja a köröm ívét. 10 perc lámpázás után szoktam hajlítani először úgy, hogy még rajta van a sablon, majd a sablon levétele után még korrigálom. Nálam ez a módszer vált be:)

biztos, h 10percet akartál írni? Nem 1-et?

2011.03.22 - 21:14
Huszár Jutka
Válasz Molnár Zsuzsa - 2011. március 22., kedd 08:43 üzenetére

Sziasztok, ki hogy csinálja a hajlítást? Nekem valahogy nem sikerul. titániummal dolgozom. Vékony alapréteg, 10-15 másodperc kotés és hajlítás? Nekem valahogy visszarúgja magát vagy pedig ha nem tokéletesen egyenletes az alapréteg, akkor jobban hajlik az egyik fele...valami tanács? koszi

Kedves Zsuzsa! Én Extreme Clear-t használok, nekem az a kedvencem:) Próbálom úgy felhelyezni a sablont, hogy nagyjából kiadja a köröm ívét. 10 perc lámpázás után szoktam hajlítani először úgy, hogy még rajta van a sablon, majd a sablon levétele után még korrigálom. Nálam ez a módszer vált be:)

2011.03.22 - 21:08
Huszár Jutka
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. március 22., kedd 17:10 üzenetére

eltudná mondani valaki, hogy mi is az a szalvéta technika és mi a menete?

Szia! A szalvétával ugyanúgy kell dolgozni, mint bármilyen más beépített dologgal:) Előkészítés után vékony alapréteg, 2 perc lámpa, körömágyhosszabbítás ha szeretnétek és 3 perc lámpa, szabadszéli rész és dupla ideig lámpázás, vékony réteg amelybe csipesz segítségével beleteszed a szalvétát (ha kicsit nagyobbra vágod, akkor egyszerűbb beletenni), óvatosan belenyomkodod, 1-2 perc lámpa, majd c-ív, perc lámpa. Én mindig így csinálom:)

2011.03.22 - 21:05
Huszár Jutka
Válasz Kovács Jessica - 2011. március 22., kedd 17:55 üzenetére

Na, én is így tanultam. Ki is próbáltam. Elfoylt. Viszont a Step by step.-be van 1 tippes fehér bégű zselés köröm. Tehát gondolom van egy zslé féle, amitől nem folyik el. Csütörtökön megyek egy tanfolyamra úgy is a CN.-be majd megkérdezem :)

Kedves Jessica! Nyugodj meg: tipre ugyanúgy lehet akár fehér, akár színes szabadszélt egyaránt zseléből és porcelánból is tenni, mint épített körmöknél. Ajánlom a CN-től az Extreme Clear-t alapnak és borításnak, valamint az Extreme White-ot a fehér véghez. Ezek sűrűbb anyagok, nem folynak:) az előkészített tipre megy egy nagyon vékony clear alap, majd 2 perc lámpázás. azt nem tudom, tipen szoktak-e körömágyhosszabbítást csinálni, én a suli óta nem dolgozom tipes technikával. Jöhet a francia vég, amit dupla ideig kell lámpázni. Utána C-ív és perc lámpázás, majd vékony borító réteg szintén 3 perc lámpázással.

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár