2024. szeptember 19. - Vilhelmina, Januáriusz, Dorián napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műkörömépítés fórum

A műkörömépítés titkai, kapcsolódó kérdések, válaszok

Eddigi hozzászólások a fórum témához: 3672 db

Műkörömépítés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!
Megteheted IDE kattintva, vagy regisztrálhatsz oldalunkra ITT!

Juhász Erzsébet - Válaszolok
2011.03.22 - 19:10
Juhász Erzsébet - törölt felhasználó
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. március 22., kedd 17:06 üzenetére

nah....viszont fehér véget lehet, hogy nem lehet csinálni tipre...mert porcinál is zselénél is csak cleart kell használnunk tipre a tétel sor szerint...hm...nem tudom...már én sem :D

Én gyakorlaton a suliban annó tipeset csináltam és fehér volt a szabadszél rész porciból de csináltam zselésen is.

2011.03.22 - 17:55
Kovács Jessica
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. március 22., kedd 17:06 üzenetére

nah....viszont fehér véget lehet, hogy nem lehet csinálni tipre...mert porcinál is zselénél is csak cleart kell használnunk tipre a tétel sor szerint...hm...nem tudom...már én sem :D

Na, én is így tanultam. Ki is próbáltam. Elfoylt. Viszont a Step by step.-be van 1 tippes fehér bégű zselés köröm. Tehát gondolom van egy zslé féle, amitől nem folyik el. Csütörtökön megyek egy tanfolyamra úgy is a CN.-be majd megkérdezem :)

Andrea K Szamosi - Válaszolok
2011.03.22 - 17:10
Andrea K Szamosi - törölt felhasználó

eltudná mondani valaki, hogy mi is az a szalvéta technika és mi a menete?

Andrea K Szamosi - Válaszolok
2011.03.22 - 17:06
Andrea K Szamosi - törölt felhasználó
Válasz Kovács Jessica - 2011. március 22., kedd 13:06 üzenetére

Ó látom, hogy elírtam. Tehát én úgy tanultam, hogy fehér véget nem lehet tippre zseléből kialakítani, mert az elfolyik. De ezek szerint, csak azok az anyagok lehettek rosszak, amikkel tanultam....

nah....viszont fehér véget lehet, hogy nem lehet csinálni tipre...mert porcinál is zselénél is csak cleart kell használnunk tipre a tétel sor szerint...hm...nem tudom...már én sem :D

2011.03.22 - 13:06
Kovács Jessica

Ó látom, hogy elírtam. Tehát én úgy tanultam, hogy fehér véget nem lehet tippre zseléből kialakítani, mert az elfolyik. De ezek szerint, csak azok az anyagok lehettek rosszak, amikkel tanultam....

2011.03.22 - 08:43
Molnár Zsuzsa

Sziasztok, ki hogy csinálja a hajlítást? Nekem valahogy nem sikerul. titániummal dolgozom. Vékony alapréteg, 10-15 másodperc kotés és hajlítás? Nekem valahogy visszarúgja magát vagy pedig ha nem tokéletesen egyenletes az alapréteg, akkor jobban hajlik az egyik fele...valami tanács? koszi

2011.03.21 - 20:34
Huszár Jutka
Válasz Kovács Jessica - 2011. március 21., hétfő 16:29 üzenetére

Sziasztok!Az a helyzet, hogy a suliban azt tanultam, hogy tippre nem kerülhet zselé, mert elfolyik, amit ki is próbáltam és igaz. Step by step.-be viszont láttam, hogy tippre titánium zselét kent az illető ...és úgy tovább. Tehát ez zselé függő? Például titánium után ha a fehér véget easy offal alakítom ki akkor sem folyik el? Vagy a fehér zselére van egy olyan típus ami tippre jó? Előre is köszi!

Szia! Andreának igaza van: tipet lehet egyaránt zselével és porcelánnal is bevonni. A saját körmök mattítása után felragasztod a tipet, rövidíted, formázod, összereszeled alul a saját körömmel, a felületét lemattítod, majd jöhetnek az előkészítők de csak a vendég saját körmére (ami a tip alól kilátszik; a tipre nem szabad tenni, mert besárgul). Zseléből én is az Extreme Clear-t szeretem, az sűrűbb anyag, és könnyen alakítható, tehát nem folyik szét. És igen, valóban hajlítható, nem csak épített, hanem tipes körmöknél is.Én az Extreme White-ot használom fehér francia végnek, ez szintén sűrűbb anyag és könnyen alakítható. Tipes körmön még sohasem csináltam körömágyhosszabbítást, de építettnél a Cover Pink X-et használom, szép meleg rózsaszín a színe. Porciból van lassabban (Slower) és gyorsabban (Master) por is. Ha kezdő vagy, akkor dolgozz a lassabban kötőkkel, az tovább alakítható. Szeretem a Cover Pink-et a körömágyi részhez, a Giga White-ot a francia véghez, és a Crystal Clear-t a borításhoz. Jó munkát és sok sikert a suliban:)

Jancsovics Éva - Válaszolok
2011.03.21 - 17:40
Jancsovics Éva - törölt felhasználó
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. március 21., hétfő 16:39 üzenetére

ez érdekes mert én jövő hónapban vizsgázom és van tip zselé tételem...és épp a múlt 7en gyakoroltunk...nekem nem folyt le... kicsit mattítsd át a tipp felületét is épp úgy mint a körmöt...talán ez lehetett a baj

Így van,a tippet is fel kell finoman bolyhozni.

Andrea K Szamosi - Válaszolok
2011.03.21 - 16:39
Andrea K Szamosi - törölt felhasználó
Válasz Kovács Jessica - 2011. március 21., hétfő 16:29 üzenetére

Sziasztok!Az a helyzet, hogy a suliban azt tanultam, hogy tippre nem kerülhet zselé, mert elfolyik, amit ki is próbáltam és igaz. Step by step.-be viszont láttam, hogy tippre titánium zselét kent az illető ...és úgy tovább. Tehát ez zselé függő? Például titánium után ha a fehér véget easy offal alakítom ki akkor sem folyik el? Vagy a fehér zselére van egy olyan típus ami tippre jó? Előre is köszi!

ez érdekes mert én jövő hónapban vizsgázom és van tip zselé tételem...és épp a múlt 7en gyakoroltunk...nekem nem folyt le... kicsit mattítsd át a tipp felületét is épp úgy mint a körmöt...talán ez lehetett a baj

Andrea K Szamosi - Válaszolok
2011.03.21 - 16:37
Andrea K Szamosi - törölt felhasználó
Válasz M. Eszter - 2011. március 21., hétfő 16:09 üzenetére

Ha építek zselé vagy porcelán körmöt olyan embernek, akinek alapból szélesebb a körme, hogyan csináljam, hogy ne legyen olyan, mint egy hólapát? Nagyon széles lesz a végeredmény... Legalább is egy két ujjon mindig. Főleg kocka köröm esetében. Még kezdő vagyok!

hajlítsd meg hajlító csipesszel :) zselék közül az xtreme család összes tagja hajlítható

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár