2024. szeptember 19. - Vilhelmina, Januáriusz, Dorián napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műkörömépítés fórum

A műkörömépítés titkai, kapcsolódó kérdések, válaszok

Eddigi hozzászólások a fórum témához: 3672 db

Műkörömépítés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!
Megteheted IDE kattintva, vagy regisztrálhatsz oldalunkra ITT!

Juhász Erzsébet - Válaszolok
2011.03.15 - 16:16
Juhász Erzsébet - törölt felhasználó
Válasz Huszár Jutka - 2011. március 15., kedd 13:33 üzenetére

Sziasztok! NE haragudjatok, hogy így egybe írom, de nem akarok rengeteg kicsi levélkét írni! Kedves Erzsébet! A műkörömépítés ideje sok tényezőtől függ: milyen a vendéged alapkörme, kell-e speciálisan előkészíteni, milyen típusú és hosszú körmöt kér, illetve hogyan kell díszíteni. Az is befolyásoló tényező, hogy mennyi ideje vagy a szakmában. El kell telnie egy bizonyos időnek ahhoz, hogy kialakuljanak a saját mozdulataid és egyéni technikáid, amivel neked a legjobb dolgoznod. Tanuló koromban a sima francia köröm építése beletelt 4-5 órába is. Mára már 2-2,5 óra. Ehhez jön hozzá a díszítés. Az extrahosszú illetve extrémebb körmök természetesen több időt vesznek igénybe (stiletto 3-3,5 óra, edge 4-5 óra). Ne keseredj el, idővel javulni fog neked is:) Kedves Andrea! Én az iskolában úgy tanultam, hogy a japán manikűrre nem kell és nem is lehet semmit sem tenni, mert akkor tönkre vágná a méhviaszos paszta jótékony hatását. Szép, természetes fényt ad a körmöknek, tehát nem is kel rá fényzselé. Kedves Brigitta! Előkészítésnél figyelj jól oda, hogy alaposan portalanítsd a körmök felületét. Előkészítő anyagot csak akkor tegyél a körömre, ha már feltetted a sablont (így véletlenül sem fogod összefogdosni a köröm felületét). Nagyon fontos, hogy az oldalsó és a hátsó bőrredőkhöz nem érhet anyag, ott 1-1 mm-t ki kell hagyni. De ne aggódj, nem biztos, hogy a Te hibád4 HA a vendégednek deformált vagy túl egyenetlen a körme, akkor is előfordulhat ilyen. vagy amit írtak a többiek, ha beütötte valahová. Illetve az is lehet, hogy valami miatt nem bírja a zselét (megváltozhatott a köröm szerkezete), lehet meg kell nála próbálni a porcit. Mindenkinek sok sikert és jó munkát kívánok:Jutka.

Szia!Én épp most csináltam egy csillámos végű,akril virággal diszitett kis rövidke körmöt.4órába telt:(olyan rosz hogy ilyen sok időbe telik.Még nem rég végeztem(Január) de akkor is rosz érzés hogy a vendégnek annyit ott kell ülnie szegénynek.Még csiszológépet nem sikerült vennek,remélem ha az meglesz akkor azzal rövidül az idő!

2011.03.15 - 13:33
Huszár Jutka

Sziasztok! NE haragudjatok, hogy így egybe írom, de nem akarok rengeteg kicsi levélkét írni! Kedves Erzsébet! A műkörömépítés ideje sok tényezőtől függ: milyen a vendéged alapkörme, kell-e speciálisan előkészíteni, milyen típusú és hosszú körmöt kér, illetve hogyan kell díszíteni. Az is befolyásoló tényező, hogy mennyi ideje vagy a szakmában. El kell telnie egy bizonyos időnek ahhoz, hogy kialakuljanak a saját mozdulataid és egyéni technikáid, amivel neked a legjobb dolgoznod. Tanuló koromban a sima francia köröm építése beletelt 4-5 órába is. Mára már 2-2,5 óra. Ehhez jön hozzá a díszítés. Az extrahosszú illetve extrémebb körmök természetesen több időt vesznek igénybe (stiletto 3-3,5 óra, edge 4-5 óra). Ne keseredj el, idővel javulni fog neked is:) Kedves Andrea! Én az iskolában úgy tanultam, hogy a japán manikűrre nem kell és nem is lehet semmit sem tenni, mert akkor tönkre vágná a méhviaszos paszta jótékony hatását. Szép, természetes fényt ad a körmöknek, tehát nem is kel rá fényzselé. Kedves Brigitta! Előkészítésnél figyelj jól oda, hogy alaposan portalanítsd a körmök felületét. Előkészítő anyagot csak akkor tegyél a körömre, ha már feltetted a sablont (így véletlenül sem fogod összefogdosni a köröm felületét). Nagyon fontos, hogy az oldalsó és a hátsó bőrredőkhöz nem érhet anyag, ott 1-1 mm-t ki kell hagyni. De ne aggódj, nem biztos, hogy a Te hibád4 HA a vendégednek deformált vagy túl egyenetlen a körme, akkor is előfordulhat ilyen. vagy amit írtak a többiek, ha beütötte valahová. Illetve az is lehet, hogy valami miatt nem bírja a zselét (megváltozhatott a köröm szerkezete), lehet meg kell nála próbálni a porcit. Mindenkinek sok sikert és jó munkát kívánok:Jutka.

Juhász Erzsébet - Válaszolok
2011.03.15 - 09:08
Juhász Erzsébet - törölt felhasználó

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Ti eleinte mennyi idő alatt csináltatok meg egy szett épített körmöt?

2011.03.14 - 18:24
Molnár Zsuzsa
Válasz Klajkó Brigitta - 2011. március 14., hétfő 15:36 üzenetére

szia! Az épített rész, de nem mindegyik körmön csak egyen. Ez az én hibám lehet, mert természetesen ilyenkor mindig az a válasz, hogy semmi különöset nem csinál vele.

Szerintem biztos beutotte valahova :-) Ha a c ív rendben van, akkor szerintem az o hibája

2011.03.14 - 15:36
Klajkó Brigitta
Válasz Molnár Zsuzsa - 2011. március 14., hétfő 07:08 üzenetére

Szia, csak a fényzselé vagy az egész épített rész?

szia! Az épített rész, de nem mindegyik körmön csak egyen. Ez az én hibám lehet, mert természetesen ilyenkor mindig az a válasz, hogy semmi különöset nem csinál vele.

2011.03.14 - 11:45
Molnár Zsuzsa
Válasz Andrea K Szamosi - 2011. március 14., hétfő 10:08 üzenetére

sziasztok...japán manikűr után lehet csak top shene-t kenni körömre és arra tip ragasztóval strasszokat ragasztani?

Nem, nem lehet, ugyanis a top shine nem fog megtapadni a kormon, ha nincs vmi.alap.

Andrea K Szamosi - Válaszolok
2011.03.14 - 10:08
Andrea K Szamosi - törölt felhasználó

sziasztok...japán manikűr után lehet csak top shene-t kenni körömre és arra tip ragasztóval strasszokat ragasztani?

2011.03.14 - 07:08
Molnár Zsuzsa

Szia, csak a fényzselé vagy az egész épített rész?

2011.03.13 - 19:43
Klajkó Brigitta

sziasztok! vki tud nekem segíteni mitől repedhet meg a zselé? nem volt eddig ilyen, de most kétszer is előfordult :(

2011.03.12 - 22:50
Balaton Edit

Sziasztok! Kérlek titeket írjátok meg nekem mennyi idő nektek egy átlagos méretű kocka vagy mandula szalonköröm elkészülési ideje. Legyen az első építés vagy töltés? Szeretnék az időmön javítani de nem tudom kb mi az elfogadható? Előre is köszi.

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár