2024. szeptember 16. - Edit, Ciprián napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műkörömépítés fórum

A műkörömépítés titkai, kapcsolódó kérdések, válaszok

Eddigi hozzászólások a fórum témához: 3672 db

Műkörömépítés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni!
Megteheted IDE kattintva, vagy regisztrálhatsz oldalunkra ITT!

2011.03.08 - 12:15
Péter Niki

Sziasztok! Ti csillámport használtok inkább a zselébe vagy a CN-es Brill zseléket?? Én a Brill zseléket,mert nekem valahogy nem csillog úgy a csillámpor ha bekeverem! Vagy rosszat vettem?

2011.03.07 - 08:29
Molnár Zsuzsa
Válasz Crystal Nails - 2011. március 7., hétfő 08:05 üzenetére

Zsuzsa, ha fixálod a zselét, csak akkor tünteted el teljesen a ragacsot maradéktalanul. Ha egy tiszta ecsettel szeded le a ragacsot, attól még ragacsos marad a felület, de sokkal kevesebb ragacs lesz rajta, így nem csúszik el a kagylólap.

Bocsi, rosszul írtam, fixálta, nem csak ecsettel torolte....

2011.03.07 - 08:05
Crystal Nails
Válasz Molnár Zsuzsa - 2011. március 7., hétfő 06:31 üzenetére

Nemrég néztem egy videót Stájer Vétek Nikitol, ahol az alaprétegrol letorolte a ragacsot, hogy rá tudja ragasztani a kagylólapot....de ha letoroljuk a ragacsot,akkor a sima feluleten nem tapad meg a zselé,vagy ez nem igaz? Kicsit osszekeveredtem...

Zsuzsa, ha fixálod a zselét, csak akkor tünteted el teljesen a ragacsot maradéktalanul. Ha egy tiszta ecsettel szeded le a ragacsot, attól még ragacsos marad a felület, de sokkal kevesebb ragacs lesz rajta, így nem csúszik el a kagylólap.

2011.03.07 - 06:31
Molnár Zsuzsa

Nemrég néztem egy videót Stájer Vétek Nikitol, ahol az alaprétegrol letorolte a ragacsot, hogy rá tudja ragasztani a kagylólapot....de ha letoroljuk a ragacsot,akkor a sima feluleten nem tapad meg a zselé,vagy ez nem igaz? Kicsit osszekeveredtem...

2011.03.07 - 05:57
Kovács Tünde
Válasz Kádár Cynthia - 2011. március 5., szombat 22:56 üzenetére

Az a baj, hogy neki az egész körmözéses szemlélettel voltak a gondok, én is sokat gyakorlok, hogy minnél ügyesebb legyek, szeretem a munkám, de Őt nem érdekelte, hogy milyen lesz, fáj-e vagy sem! Én így értettem a dolgot, én se úgy születtem, hogy mindent tudok, hanem rengeteget gyakoroltam , gyakorlok most is:) ha vkit érdekli amit csinál az arra megy, hogy minnél jobb legyen! :)

Ok megadom magam,igazad lehet, de körmös összetartás ?????

2011.03.06 - 09:46
EDO

Jó pap is holtig tanul :) Mi is! :)

2011.03.05 - 22:56
Kádár Cynthia

Az a baj, hogy neki az egész körmözéses szemlélettel voltak a gondok, én is sokat gyakorlok, hogy minnél ügyesebb legyek, szeretem a munkám, de Őt nem érdekelte, hogy milyen lesz, fáj-e vagy sem! Én így értettem a dolgot, én se úgy születtem, hogy mindent tudok, hanem rengeteget gyakoroltam , gyakorlok most is:) ha vkit érdekli amit csinál az arra megy, hogy minnél jobb legyen! :)

2011.03.05 - 10:48
Kovács Tünde

a szakma kezdetén az első lereszelésnél kilyukasztottam a modell kezén a körmöt. Ez a vizsga napján volt, leszedni igyekeztem a vizsgán felépített körmöket. A modell szerencsére az unokahúgom volt, aki soha körmöt sem szeretett még festeni sem. Azóta a környéken megbecsült körmös vagyok, jó tartós körmöket építek, sok a munkám. Senki nem a mamája pocijában tanulta a szakmát.

2011.03.05 - 10:43
Kovács Tünde

Egy pillanatra felálltam az asztaltól, a zselé nyitva-hisz azzal dolgoztam, a hátam mögött ablak... a zselé teteje fél cm vastagon megkötött, azt kihalásztam ,és tovább építettem a körmikét.

2011.03.04 - 21:35
Kádár Cynthia
Válasz EDO - 2011. március 1., kedd 13:58 üzenetére

Sziasztok! Ezt el kell mesélnem, mert ledöbbentem,hogy vannak ennyire buta emberek.Volt egy vendégem novemberben aki azt mondta,hogy levelezőn kezdte el a műkörmös szakmát,és azért jönne el hogy megnézze hogy csinálom,természetesen az ő körmén. Mondta,hogy neki is van pár eszköze és zseléje.Kért is időpontot még tőlem jan.3.-ára vártam és nem jött,felhívtam miujság történt esetleg valami? Mondta-nem csak elkezdte magának csinálni. Én mondtam neki nem tenném, de ő erősködött hogy menni fog. Tegnap felkeresett,hogy szeretne körmötcsináltatni ismét,de nagyon kicsik a körmei szerinte tippes kellene, én mondtam,hogy nem kell tipp nem szoktam dolgozni tippel. De megnézem mit tehetek.Nos el is jött és megmutatta..... Köpni nyelni nem tudtam.Full szétreszelte a körmeit papírnál is vékonyabb,hullámos, és két körmét rendesen ki is lukasztott! Jól megszittam érte és csak mondta,hogy halgatnom kellett volna rád. Elküldtem bőrgyógyászhoz írasson fel valamit,mert ez borzasztó. És még megkérdezte,hogy akkor erre nem lehet rakni? Meg mikor lehet rakni?Mondtam hónapok múlva. Képzeljétek el ha máson gyakorol! Bocs,hogy ilyeneket írok ide,de tanulságos szerintem,hogy lehet még ilyen is!!!

Sziasztok! Ehhez a témához nekem is van történetem! Mikor suliba jártam egymáson kellett gyakorolnunk, nekem sajnos sikerült kifogni egy ilyen lányt! Bolyhozásnál úgy lereszelte a körmömet, hogy bevérzett a körmöm alatt, tipes technikát gyakoroknunk, feltette a tipet a körmömre, de rájött utána, hogy rosszúl rakta fel, picit ferde is volt, erre rám néz, hogy bocsi de ezt elrontottam, letépte a körmömről a tipet...ami már erősen ragasztós volt... :( tudni kell, hogy pár nap alatt úgy tönkre tette a körmeimet, hogy csak most lehet csak körmözni vele.. Ez tavaly volt! Úgy fájtak, mondta hogy szóljak, ha vmi fáj, 2másodperc és már szóltam, erre csak ennyit mondott, hogy ez biztosan nem fájhat, kezelgettem a körmeimet az biztos, hogy gyógyulgasson, az ilyennek nem szabad ebbe a szakmába dolgoznia,sőt..., Ő csak a pénzt látta, az hogy a vendégeivel mi lesz.. Őt azt nem érdekelte! Szomorú, hogy milyen emberek vannak:(

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár