2024. november 22. - Cecília, Filemon napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Műkörmös tanfolyam rovat cikke

Forrás: műköröm.hu
Szerző: műköröm.hu
Publikálás: 2010.11.23 - 09:44

A továbbképzés jelentősége a szépségszakmákban

Minden szakmában rendkívüli fontossággal bír, hogy meg tudjon újulni az adott szakember. Így van ez a szépségiparban is, ahol talán a tempó még gyorsabb, mint minden más területen. Miért van ez?

Jákob Zoltán, szépségszakértő

- A szépségszakmákban dolgozóknak nagyon nagy szerencséjük van, mert ezek a szakmák a divattal együtt változnak. Folyamatosan új technológiák, új divatirányzatok, új színek, új eljárások jönnek. A kozmetikusok, a fodrászok, a műkörmösök és szépészeti fogászatban dolgozóknak is mondhatjuk, hogy egyfajta késztetésük van arra, hogy folyamatosan eljárjanak továbbképzésekre és mindig topon legyenek a saját szakmájukban. Például a szépészeti fogászatban új porcelánok, új zselék, új technológiák jönnek folyamatosan, és ahogy a műkörmösök ezt átveszik a fogászoktól, nekik is rendszeresen új technológiák jelennek meg.

- Rendkívül dicséretes, hogy ezek a szakemberek szeretnének a topon lenni és mindig megújulni, folyamatosan még tovább képezni magukat. De mondjuk ki, ez evidens. Azonban én úgy érzem, hogy amit most diktál a világ; ez alatt azt értem, hogy minél gyorsabban legyél minél fiatalabb és minél kevésbé látszódjék, hogy bármilyen beavatkozáson estél át. Talán ez kényszeríti ki ezt a felfokozott tempót, ami a szépségipar megújulni tudására jellemző?

- Jól ráéreztél ezeknek a szakmáknak a lényegére. Aki tudja követni ezt a tempót, annak nagyon sok vendége van. A vendégek szeretik mindig az új, trendi dolgokat. Szeretnek szépek, feltűnőek lenni, és nem pedig régi, elavult technológiákkal készült, divatja múlt dolgokban járni-kelni.



- Ahogy említetted, nagyon lüktető a szépségipar tempója. Milyen sűrűn kell a szakembereknek továbbképzésre járniuk?

- Valójában az a jellemző, hogy a nagy divatbemutatók, az új beharangozók, az új szezonnyitók félévente vannak. Ősz előtt az őszi-téli trendeknek a bemutatói, és kora tavasszal a tavaszi-nyári trendeknek. Ezért félévente minimum el kell jutni egyes továbbképzésekre.
Nagyon sok féle továbbképzés van. Különböző helyszíneken, szakmai táborokban, egy napos képzéseken, több napos képzéseken tanulhatnak a szakemberek. A lényeg az, hogy a kreativitásukat be tudják vonni a szakmaiság mellé és egy fajta játszva tanulással így sokkal jobban magukba szívják a tudást. Fontos még az is, hogy a szakemberek egymástól tanuljanak. Különböző szakmai versenyeken megmérettetik magukat. A kiemelkedő tehetségekre feléznek az újabb tanulók, a frissebben végzettek. Egyes rendezvényeken meghallgatják őket és megtanulhatják tőlük, hogy hogyan jutottak el oda, ahol éppen tartanak.

- Meddig kell képeznie magát egy műkörmösnek? Egyáltalán mi a varázsa ennek a szakmának?

Schmidt Réka, műkörömépítő, szakoktató

- Gyakorlatilag a továbbképzéseknek soha nincsen vége, mert aki nem tartja a lépést, az lemarad. Tehát a továbbképzésekre folyamatosan szükség van, hiszen minden szezonban megjelennek új anyagok, új technikák. Ezeket pedig csak úgy tudjuk elsajátítani, hogyha részt veszünk az adott továbbképzésen.

- Te, mint többszörös bajnok, mit gondolsz, mennyire nézik ezt a vendégeid? Tehát figyelnek az okleveleidre, amik nyilvánvalóan ebben a szalonban is szép számmal megtalálhatóak. Nézik az újdonságokról tanúskodó bizonyítványokat?

- Szerintem ez a vendégek számára sokszor sokkal fontosabb, mint a szakembereknek. Nekünk, szakembereknek a tudás számít, a vendégeknek pedig az oklevél. Ők meglátják, és ahogy új oklevél kerül a falra, rögtön kérdezik, hogy: megint tanultál valami újat? Tehát ha egy fejlődőképes szakemberrel állnak szemben, akkor mint vendégek, el is várják a fejlődést tőlük.

Kapcsolódó hozzászólások a cikkhez

Műköröm szaküzletek

Műköröm szaküzlet

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár