2024. december 5. - Vilma, Ünige, Csaba, Sebőrella napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Anyagkalauz rovat cikke

Forrás: műköröm.hu
Szerző: műköröm.hu
Publikálás: 2010.03.30 - 08:35

Csiszológép – a csiszolófej kiválasztásának szempontjai

A csiszológép a műkörmös jó barátja tud lennie, ha annak a használatát megfelelően tudja alkalmazni a szakember. A csiszológép biztonságos használatáig azonban hosszú út vezet, melynek titka a gyakorlás, gyakorlás és a gyakorlás… Az alábbi cikkünkben azt próbáltuk összegyűjteni képekkel illusztrálva, hogy a csiszológéphez tartozó fejek közül, melyiket milyen munkafolyamathoz lehet, vagy érdemes társítani. A körmök rövidítése gyors, és hatékony lehet a csiszológép használatával, azonban nagyon oda kell figyelni, hogy egyenletes hosszúságot alakíts ki, ehhez használhatsz henger alakú gyémánt- vagy karbidfejet. Miután a csiszológéppel meghatároztad a köröm hosszúságát kézi reszelővel utána tudsz igazítani.

A körmök rövidítése gyors, és hatékony lehet a csiszológép használatával, azonban nagyon oda kell figyelni, hogy egyenletes hosszúságot alakíts ki, ehhez használhatsz henger alakú gyémánt- vagy karbidfejet. Miután a csiszológéppel meghatároztad a köröm hosszúságát kézi reszelővel utána tudsz igazítani.
Henger alakú gyémánt fejHenger alakú karbid fej

Tipp összereszelése a természetes körömmel, vagy töltés esetén az anyag elvékonyítását meggyorsítandó lehet használni csiszológépet, ebben az esetben reszeld át a műköröm teljes felületét a henger- vagy kúp alakú, gyémánt- vagy karbidfejjel. Itt is oda kell figyelni arra, hogy kézi reszelővel utána még át kell dolgozni, mert a természetes körmöt is fel kell készíteni, de azt nem javallott csiszológéppel.
Kúp alakú karbid fejRövid kúp alakú karbid fej

Vékony henger alakú csiszolófejedet kell alkalmazni, ha a szarupárkány átreszelését akarod elvégezni. Ezt a munkafolyamatot csak akkor végezd csiszológéppel, ha már gyakorlottabb vagy és figyelj arra, hogy alacsony fordulatszámon tartsd a csiszolót. Ezzel a munkafolyamattal átreszelheted a bőr közeli körömrészeket, melynek segítségével azokat a területeket is lemattíthatod, amikhez kézi reszelőddel nehezen férsz hozzá. Előnye a csiszológép használatának itt, hogy az esetlegesen a körömlemezre tapadt, nem látható bőr is eltávolítható vele. Figyelj arra, hogy a csiszolófejet mindig vízszintesen tartsd a köröm felülte felett így nem tudsz véletlenül belemarni a természetes körömbe.
 
A fellevegősödés esetén a levegős részeket a csiszolófej élével körbevághatod itt is a vékony henger alakú csiszolófejedet kell alkalmazni. Ez a technika nagy gyakorlottságot és odafigyelést igényel, nehogy belemarj a természetes körömbe a géppel, ezt úgy tudod elkerülni, hogy alacsony fordulatszámon dolgozol és folyamatosan kitámasztod a kezed, amivel a csiszológépet tartod, illetve irányítod.
Vékony karbid

Kifejezetten francia töltéshez kapható, ék alakú csiszolófejjel kivájhatod az új mosolyvonal helyét, a szabad szélt pedig tovább vékonyíthatod. Ez a technika is nagy gyakorlottságot és odafigyelést igényel, nehogy belemarj a természetes körömbe a géppel.
Ék alakú
A szabad szél aljának íve és vastagsága alakítható alulról, a henger alakú csiszolófej segítségével. A különböző körömméretekhez tarts magadnál különböző nagyságú, és ívű, henger alakú csiszoló fejeket.

A vendégek gyakori problémája, hogy nem tudják tisztán tartani műkörmeik ujjbegy felőli részét, vagyis az alját. Azon kívül, hogy csiszológépünk segítségével ezt pillanatok alatt hatékonyan elvégezhetjük nekik, ajánljuk otthoni használatra a körömkefe rendszeresítését, amivel otthon is elkerülhető a műkörmök bepiszkolódása.

Kapcsolódó hozzászólások a cikkhez

Műköröm szaküzletek

Műköröm szaküzlet

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár