2024. november 22. - Cecília, Filemon napja van.

Műköröm portál a Facebook-on:

Anyagkalauz rovat cikke

Publikálás: 2011.06.07 - 12:58

Lábápolás gépi eszközökkel

Sok kolléga megismerkedik alapképzésen a gépi pedikűrözéssel, majd továbbképzéseken finomítja technikáját, csiszolja tudását. Elérkezik ahhoz a ponthoz, hogy szeretné tudását forintosítani és a megfelelő (megfizethető) professzionális gépet beszerezni ahhoz, hogy vendégei körében is értékesíteni tudja szolgáltatását. Ebben nyújtunk most segítséget.

Milyen a megfelelő pedikűrgép?
Csakis vizes, vagy vízpermetes pedikűrgép használható a láb ápolásához, mert a szálló porok egészségkárosító hatásúak nem csak a pedikűrösre, hanem vendégére nézve is. Védőeszközök viselése a munka során nagyon fontos. (Pormaszk, szemüveg, álarc, lemosható folyékony krémkesztyű, impregnált kötény.)
A vízpermettel hűtjük a frézereket, valamint a köröm és a bőr felszínét. A gépekhez speciális összetételű fertőtlenítő oldatot, alga és vízkőmentesített folyadékot kell alkalmazni. A megfelelő gépek közvetlenül a munkaterületre fújják a folyadékot, így lehűtik a szövetet és a vendégnek nincs égető, kellemetlen érzése csiszolás közben.
 
Hatékony gépi lábápolás
Ha a lábápolás során ezt a technikát választjuk, akkor bőrpuhítást vagy lábmosást követően, a lábápolás ajánlott menetének megfelelően minden területet gépi eszközzel, frézerekkel kezelünk. Meggyőződésem, hogy a vastag, gombás körmök elvékonyítására ez a technika a legalkalmasabb. A jó munkavégzést a megfelelő frézerek megválasztásával nagyban befolyásoljuk.
A kezdő pedikűrösök előszeretettel választják ezt a kezelési formát, mert a problémás lábak kezeléséhez még nem olyan nagy magabiztossággal fognak neki. Külön kockázati tényező számukra a neuropátiás, cukorbeteg láb, esetleg vérzékenység, vérhígító szedése. Nagyon fontos, hogy véletlenül se okozzanak semmilyen sérülést. Cél a fájdalom és a sérülésmentes, hatékony pedikűrözés.
 
Karbantartás, fertőtlenítés, szakszervíz
Vizes lábápoló gépünk megfelelő fertőtlenítéséről, tisztításáról, karbantartásáról se feledkezzünk meg. Ezeket minden kezelést követően el kell végeznünk. Így növeljük pedikűr gépünk élettartamát és hatékonyságát. Javításukat minden esetben bízzuk szakszervizre. Érdemes a vizes pedikűr gép vásárlása előtt tájékozódni, hogy a működéshez megfelelő paraméterek mellett gépünk könnyen tisztítható, fertőtleníthető legyen. Nem mellékes szempont az sem, hogy az üzlet, ahol megvásároljuk a készüléket saját szakszervízzel rendelkezik-e. Hiszen nem mindegy, hogy meghibásodás esetén mennyi időt vesz igénybe a javítása.
 
Megfelelő ismeretek, gépi pedikűr tanfolyam
Fontos felhívni a figyelmet arra, hogy kézi lábápolási ismeretek hiányában, valamint a gépi pedikűr ismereteinek nélkülözése mellett gépi kezeléseket folytatni nagyfokú felelőtlenség! A helytelen használattal maradandó sérüléseket és kellemetlenségeket okozhatunk.
Vizes pedikűr gép vásárlása esetén mindenképpen érdemes egy gépi pedikűr tanfolyamot elvégezni, ahol elsajátíthatjuk a szakszerű gépi lábápolás menetét.
 
Kolman Erika - 2010-es év Magyar Pedikűr Bajnoka
 
Kolman Erika által készített gépi pedikűr step by step-et itt nézheted meg.

Kapcsolódó hozzászólások a cikkhez

Műköröm szaküzletek

Műköröm szaküzlet

Képzési naptár

mukorom.hu - Műkörmös képzési naptár